Uusi luovien alojen ammattitapahtuma Helsinkiin: ”Slushin ja Flow Festivalin rakkauslapsi”

Helsingissä tapahtuu!

14.04.2025

Helsingin Lasipalatsikorttelissa järjestetään kesäkuussa Oddfest-niminen tapahtuma Oddfest on luovien alojen ammattitapahtuma, ja mukana on myös monia bändejä esiintymässä. Oddfest järjestetään 6.–7. kesäkuuta.

Lue myös: Rakkaudella keskisormea räppibättlejen uhokulttuurille – Helsinkiin täysin uudenlainen räppitapahtuma

Lue myös: Legendaarinen brittiläinen kulttibändi lopettaa – 30-vuotiskiertue saapuu Helsinkiin

Lavalla nähdään bändeinä muun muassa Siinai, Ada Aik (kuvassa), Drug Store Raid, Jonsjooel, Speakers Corner Quartet, Emmi Saunders ja Shida Shahabi. Puhujina lavalla nähdään nimiä kuten Jaajo Linnonmaa, Peter Vesterbacka, Svante Gullichen ja Lilya Lagerbohm.

”Oddfest on uusi luovien alojen ammattitapahtuma, joka tarjoaa luoville tekijöille sekä luovaa osaamista kaipaaville organisaatioille mahdollisuuden kohdata toisensa yli maa- ja toimialarajojen”, tapahtuma kertoo omilla sivuillaan. Tapahtumaa kuvaillaan Slushin ja Flow Festivalin rakkauslapseksi.

Kaikki esiintyjät ovat nähtävillä Oddfestin verkkosivuilla täällä. Kahden päivän lippujen hinnat alkavat 125,50 eurosta.