Koska muutoin ei hajota pimeys tarpeeksi.
Tommi Liimatta julkaisi The Hot Content -yhtyeensä kanssa uuden kappaleen ja videon, joka vaikeuttaa huomattavasti maassamme vallitsevaan välitilasäähän suhtautumista.
Sään salliessa on kuvattu ilmeisen eteläisellä aurinkorannalla GoPro-kameran avulla. Ruskettuminen ja meressä uiminen ovat videolla pääosassa, kuin muistuttamaan, että ”hajotkaa pakkaseen”.
Kettuilusta tässä kuitenkaan ei taida olla kysymys, sillä Liimatta keikkailee nyt koti-Suomessa samojen säiden armoilla kun me muutkin.
Uuden videon näet alta.

Absoluuttinen nollapiste -yhtyeen laulaja-säveltäjänä tunnettu Liimatta julkaisi syyskuussa kolmannen sooloalbuminsa Rokokoo Computer. Hänet tunnetaan myös kirjailijana ja kuvataiteilijana. Liimatta muun muassa kirjoitti Sami Yaffan elämänkerran Tie taipuu.
Tommi Liimatta & The Hot Content keikkailee Tampereen Telakalla 2. joulukuuta.