Laulajatar pani keittiön uurastamaan siivekkäiden kanssa hiki päässä. Perui itse keikan kaksi päivää myöhemmin.
Kuva: Sony Music
FACT Magazine selvitti: Beyoncé syö kanaa. Koko maailmankaikkeus seisahtui järkytyksestä tämän tiedon ääressä.
Lehtitiedon mukaan tähtilaulaja ja hänen seurueensa aterioivat portugalilaista kanaruokaa tarjoilevassa Nando’s-ketjuravintolassa Dublinissa ja saivat aikaan 875,90 euron laskun. Ilmeisesti uutinen on huomattavan tärkeä, muutenhan sitä ei olisi raportoitu arvovaltaisessa musiikkilehdessä valokuvatodisteiden kera.
Tavallisen kaduntallaajan silmissä lasku saattaa vaikuttaa isolta, mutta olisi se voinut olla kovempikin. Ravintolanjohtaja onneksi antoi Beyoncélle hövelisti 12,75 € alennusta.
Popsittuaan kylliksi irlantilaista siipikarjaa Beyoncé – edelleenkin FACT Magazinen tietoja peilataksemme – vaikuttaa tulleen sellaiseen ähkyyn, ettei kyennyt enää vetäisemään keikkaansa Belgiassa, Antwerpenissa. Todisteet tästä tosin ovat vain viitteellisiä ja perustuvat siihen, että FACT iski kummankin nollauutisen peräkkäin samaan artikkeliin. Vain se tiedetään varmasti, että rouva Knowles-Carter raapusti faneilleen anteeksipyynnön. Nestehukka ja uupumus olivat tiettävästi vaatineet veronsa.
Tähän olisi mukavaa loppuun linkittää uusi musiikkivideo, single tai vaikka albumitiiseri, mutta perfektionismiin taipuvainen muusikko ei The Sunin mukaan malta luovuttaa teoksiaan julkisuudelle ennen kuin ne ovat täydellisiä. Että ei sitten.